Home Ознаки Статии означени со "протести"

протести

Денешниот, 19-ти ден од протестите во Струмица беше одбележан со платно долго 35 метри, на кое пишуваше „Шарена револуција“. https://www.youtube.com/watch?v=jad-LhwkjJk&feature=youtu.be Утрешниот протест ќе започне во 19:00...

Граѓаните и вечерва масовно протестираа низ улиците на Струмица, извикувајќи „Шутка не ти бега Никола“, „Оставка“, „Вратете ги парите“, „Мафија на робија“.

„Кољо готов си“, „СЈО“, „Слобода“, „Нема правда – Нема мир“, „Протестирам“, се само дел од пораките кои граѓаните денеска ги напишаа на улицата од...

Под мотото „Смрт на фашизмот – слобода на народот!“ се одржа денешниот протест во Струмица, кој беше и најмасовен досега. Струмичани протестираат веќе 15 дена...

„Нема правда – нема мир“, „Криминалците во затвор“, „Оставка од Иванов“, се само дел од пораките кои и вечерва се извикуваа низ улиците на...

Голем број граѓани кои денеска излегоа на протестот во Струмица маршираа низ улиците на градот и ги повторија веќе познатите барања: оставка од претседателот...

Вечерва струмичани по единаесетти пат ќе го искажат револтот низ улиците на градот. Протестот започнува во 19:00 часот пред зградата на старата полиција. „Еден прекрасен...

Граѓаните на Струмица вечерва по седми пат маршираа низ улиците во градот за да го искажат незадоволството од аболицијата на претседателот Ѓорге Иванов. Демонстрантите бараат...

Продолжуваат протестите во Струмица за оставка на претседателот Ѓорге Иванов, против одлуката за аболиција и за откажување на изборите на 5 јунипродолжуваат протестите во...

Протестите против режимот, иницирани од аболицијата на криминалните политичари и нивните соработници, се шират низ цела Македонија. Денеска се закажани протести во Скопје, Битола, Струмица,...