Home Ознаки Статии означени со "протести"

протести

Денеска со  десетина автомобили и знамиња низ струмичките улици се бранеше Македонија. Тврдокорно, како што си личи. Фотографијата ни ја испрати читател.  

Земјоделците од струмичкиот регион упатија како што велат еден од последните апели до надлежните министерства во најкраток временски период да бидат исплатени субвенциите на...

Без коментар!!! Сепак вие можете да го споделите вашето мислење за Македонскиот јазик или пак за МакедонскиЈот.

Уште еден кој не е толку паметен, ама истиот се надева дека ќе дознае зошто е пред ДИК. А, еве го првиот кој не беше...

Синоќа за време на протестите на поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ пред Државната изборна комисија, која одлучуваше по приговорите на партиите за изборите, на социјалните мрежи...

Со почеток во 19.00 часот и со поддршка на Белизе бенд, струмичани вечерва во малиот градски парк ќе ги повторат барањата на Шарената револуција...

Шарената револуција денеска ја блокираше крстосницата на магистралниот пат на влезот во Струмица. „Блокирам за слобода! 18 јуни“, напишаа демонстрантите.

Со 200 трактори низ улиците и блокирање на главната крстосница во Струмица, земјоделците денеска го искажаа својот револт од ниските откупни цени на доматот,...

Итно повлекување на одлуката за аболиција и оставка на актуелната влада, порачаа на денешниот протест демонстрантите. Поради последните случувања во државата, како одложените избори, враќањето...

Под мотото „17 мај 2016 – остануваме до конечна победа за слобода“, струмичани вечерва со пораки ја ишараа главната крстосница во градот. „Еднопартиски избори нема...