Home Ознаки Статии означени со "прислушување"

прислушување

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да ја објави 30-та „бомба“. Прес конференцијата...

На денешната прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави аудио разговори кои, како што рече, откривале дека убиството на младиот Мартин Нешковски го...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да објави нови материјали од проектот...

Претседателот на Општинската организација на СДСМ во Кавадарци, Зоран Ѓорѓиев, денеска презентираше аудио снимки од разговори кои, според опозицијата, ја покажувале злоупотребата од страна...

Денеска СДСМ презентираше тринаесет аудио снимки со разговори кои, според нив, покажувале дека незаконското прислушување го вршеле премиерот Никола Груевски и директорот на УБК,...

Сашо Мијалков и Никола Груевски со години незаконски прислушувале илјадници граѓани, рече на денешната прес конференција претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Заев рече дека УБК...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска во 14:00 часот ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да објави нови...

Претседателот на ОО СДСМ Гостивар, Благојче Трпески, на денешната прес конференција презентираше аудио снимки од разговори кои, според него, ја покажувале злоупотреба на власта...

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Велес, Панче Иванов, денеска презентираше аудио снимки од телефонските разговори поврзани кои, како што рече, јасно покажувале дека...

Јавноста денеска ќе слушне како Ивона Талевска, лично, потврдува дека таа стои зад оваа фирма, па дури дека „сама била таму“. Ќе слушне дека...