Home Ознаки Статии означени со "прислушување"

прислушување

Претседателот на партијата и премиер на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, поради редовните обврски, ќе одговори на поканата на Анкетната комисија во Собранието...

Денеска во 11 часот пред членовите на Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето како прв сведок треба да се појави премиерот Никола Груевски, додека...

Откакo Собранието на Република Македонија вчера по итна постапка го донесе Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат...

Материјалите кои денеска ќе ги објавиме го разобличуваат владеењето на тесна групација во ДУИ. Нив, исто како и на ВМРО-ДПМНЕ, примарна цел не им...

Денеска во 14:00 часот СДСМ ќе одржи прес конференција на која ќе бидат објавени аудио снимки од прислушуваните разговори во рамките на проектот „Вистината...

Најмалку десет активни граѓански организации во Македонија со години биле таргет на тајните служби на Никола Груевски и Сашо Мијалков, рече на денешната прес...

Денеска во 14:00 часот, во рамките на проектот „Вистината за Македонија“, опозицијата ќе обелодени нови материјали од прислушуваните разговори кои се однесуваат на невладините...

  По кратка пауза, СДСМ од денеска продолжува со објавувањето на „бомбите“. Според најавите, од кампот пред Владата, опозицијата ќе обелодени разговори поврзани со финансиски...

Сите аудио снимки и транскрипти од денешните разговори презентирани на прес конференцијата на СДСМ. https://www.youtube.com/watch?v=TxlQdokrWZI Транскрипти 1.Разговор помеѓу Муса Џафери и Сашо Мијалков МЏ: Здраво. СМ: Муса здраво, како...

Желбата за луксуз на Никола Груевски одела до таму што од парите на граѓаните со порачал луксузен мерцедес со масажери и останата фул опрема...