Home Ознаки Статии означени со "претстава"

претстава

Во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица вечерва во 20 часот ќе биде изведена претставата „Царот Владислав“, на авторот Борис Јанков, а во...

Утре (20.06.2017 година), со почеток во 19.00 часот во НУКЦ „Антон Панов“ во Струмица, премиерно ќе биде изведена претставата „Кралството на Снежана и џуџињата“...

Струмичкиот театар во четврток ќе ја отвори новата сезона со претставата „Џон Габриел Боркман“ на Хенрик Ибзен, а во режија на Горан Тренчовски – Овој...

По тој повод синоќа во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица беше промовирана книгата „Патникот“ на Борче Грозданов - Пандур, која е всушност...

Вечерва со почеток 20.00 ч во Културниот дом на општина Босилово ќе се изведе театарската претстава „Арлекин, слуга на двајца господари“ од Карло Голдони,...

„Народен пратеник“ на Бранислав Нушиќ, на 27 јануари  на сцената на театарот „Антон Панов“ од Струмица. Режисерот Владлен Александров вели дека „Народен пратеник“ е...

Студиото за модерен балет „Газели“ организира Божиќна балетска претстава во Струмица на 05 јануари (вторник) со почеток во 18 часот.  Струмичани ќе имаат можност...

По пауза од две години струмичката публика ќе може повторно да ја погледне претставата „Таа“, по текст на на Даниела Колева во режија на...

Со претставата „Шума“ во режија на  Драгана Таневска струмичкиот театар „Антон Панов ќе го отвори меѓународниот фестивал „Љубња 2015“ во Москва, Русија. Раководителот на...

Се повикуваат сите заинтересирани од 15 до 30 годишна возраст кои имаат афинитет за уметностите: АКТЕРСТВО, ТЕАТАРСКА РЕЖИЈА, СЦЕНОГРАФИЈА, КОСТИМОГРАФИЈА, МУЗИКА ВО ТЕАТАР и...