Home Ознаки Статии означени со "прес конференција"

прес конференција

Сашо Мијалков и Никола Груевски со години незаконски прислушувале илјадници граѓани, рече на денешната прес конференција претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Заев рече дека УБК...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска во 14:00 часот ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да објави нови...

Претседателот на ОО СДСМ Гостивар, Благојче Трпески, на денешната прес конференција презентираше аудио снимки од разговори кои, според него, ја покажувале злоупотреба на власта...

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Велес, Панче Иванов, денеска презентираше аудио снимки од телефонските разговори поврзани кои, како што рече, јасно покажувале дека...

Јавноста денеска ќе слушне како Ивона Талевска, лично, потврдува дека таа стои зад оваа фирма, па дури дека „сама била таму“. Ќе слушне дека...

Аудио и транскрипти од денешната прес конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за контролата на власта врз јавниот сервис и сопствениците и уредниците...

Денеска ќе ја слушнете директната спрега што Никола Груевски ја поставил со приватните медиуми и јавниот сервис, и директната контрола врз сопствениците и уредниците...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува да бидат објавени нови материјали од проектот „Вистината за Македонија“. Прес конференцијата...

СДСМ на денешната прес конференција објави аудио снимки од разговори кои се однесуваат на притисоците од страна на власта за време на локалните избори...

Денеска во 14:00 часот во паркот Капиштец, градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, ќе објави нови аудио снимки за притисоците на власта за време...