Home Ознаки Статии означени со "прес конференција"

прес конференција

Материјалите кои денеска ќе ги објавиме го разобличуваат владеењето на тесна групација во ДУИ. Нив, исто како и на ВМРО-ДПМНЕ, примарна цел не им...

Денеска во 14:00 часот СДСМ ќе одржи прес конференција на која ќе бидат објавени аудио снимки од прислушуваните разговори во рамките на проектот „Вистината...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска пред Владата од Кампот на Слободата ја објави 34-та „бомба“. Според Заев, денешните аудио снимки покажувале дека премиерот...

Сите аудио снимки и транскрипти од денешните разговори презентирани на прес конференцијата на СДСМ. https://www.youtube.com/watch?v=TxlQdokrWZI Транскрипти 1.Разговор помеѓу Муса Џафери и Сашо Мијалков МЏ: Здраво. СМ: Муса здраво, како...

Желбата за луксуз на Никола Груевски одела до таму што од парите на граѓаните со порачал луксузен мерцедес со масажери и останата фул опрема...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да ја објави 30-та „бомба“. Прес конференцијата...

На денешната прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави аудио разговори кои, како што рече, откривале дека убиството на младиот Мартин Нешковски го...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да објави нови материјали од проектот...

Претседателот на Општинската организација на СДСМ во Кавадарци, Зоран Ѓорѓиев, денеска презентираше аудио снимки од разговори кои, според опозицијата, ја покажувале злоупотребата од страна...

Денеска СДСМ презентираше тринаесет аудио снимки со разговори кои, според нив, покажувале дека незаконското прислушување го вршеле премиерот Никола Груевски и директорот на УБК,...