Home Ознаки Статии означени со "прес конференција"

прес конференција

Денеска, со почеток во 13 часот, во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското...

Како што рековме, Никола Груевски никогаш веќе нема да биде премиер. Синоќа се докажа дека го нема потребното мнозинство за формирање влада, рече на...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија извести дека денеска во 14.30 часот ќе одржи прес конференција во седиштетото на партијата. На прес конференцијата ќе се обрати претседателот ...

Да ги почекаме официјалните резултати, за да може да се потврди дека со режимот е завршено, рече на денешната прес конференција Дамјан Манчевски, шеф...

Повторувањето е мајка на знаењето, рекле старите Римјани. Е токму во улога на добар повторувач е кандидатот за пратеник на ВМРО ДПМНЕ од нашиот...

Никола Груевски вчера побегна од објективната оценка да се соочи со вистината. Вистината е болна за Груевски, рече на денешната прес конференција лидерот на...

Ќе ги искористиме сите законски и демократски механизми за да спречиме изборна корупција, залоупотреба на парите на граѓаните за изборни цели и ново задолжување...

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ директно го кршат договорот од 2 јуни /15 јули. Се плашат од комплетирањето на специјалното јавно обвинителство. Се плашат од...

Направив се, како претседател на СДСМ, направивме се, како Социјалдемократски сојуз, како опозиција, како граѓани, заедно, низ дијалог, на цивилизиран начин да се дојде...

По вчерашната одлука на Основниот суд Скопје 1 – Скопје за политички монтираниот случај Пуч, јавно соопштувамдека не го признавам правосудството како независна власт...