Home Ознаки Статии означени со "поскапување"

поскапување

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на „евросупер...

Нови повисоки цени на нафтените деривати се очекува да објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. Во текот на минатата недела, суровата нафта на светските...

Од ноќеска на полноќ бензините ќе поскапат за половина, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се...

Цената на бензините и на дизел горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...