Home Ознаки Статии означени со "посета"

посета

Премиерот Зоран Заев, ги посети штитениците во Заводот за заштита и рехабилитација во Банско. Традиционално на вториот ден од големиот верски празник Божик, продолжува тринаесетгодишно...

Во рамките на новата кампања на Европската унија „ЕУ за тебе“, денеска, во посета на општина Струмица беше евроамбасадорот Самуел Жбогар.  На средбата со...

Амбасадорката на добра волја на Обединетите нации, актерката Анџелина Џоли, вчера го посети грчкиот остров Лезбос, кој е прва станица на бегалците на европско...

Министерката за труд и социјална политика, Фросина Ташевска - Ременски денеска го посети Дневниот центар за деца со посебни потреби во Струмица, каде имаше...