Home Ознаки Статии означени со "Поплави"

Поплави

Обилните врнежи од дожд во Струмица и околината предизвикаа поплави во полето и домовите на локалните жители. Штетите се огромни и жителите на село Габрово...

Невремето во Струмица направи хаос во сообраќајот. Неколку улици се блокирани поради поројниот дожд, објави НОВА. Најпогодени се улиците „Младинска“ и „Елка Јанкова“, кои буквално...

Да живеат сите народи на поранешна Југославија. Бог нека е со вас, напиша Новак Ѓоковиќ на својот Twitter профил покрај поставената фотографија. Српскиот тенисер испрати...

Постелнина,  облека, пијалоци,  конзервирани производи и други артикли се собираат и денеска во Струмица за населението во Србија и Босна, кои се најзагрозени од...

Струмичани денеска донираа облека, пијалоци,  конзервирани производи и други артикли за населението во Србија и Босна, кои се најзагрозени од големите поплави што ги...
video

Страшна сцена на уривање на куќа е забележано во местото Свраке. локалните жители се во шок, а на помош се испратени спасувачки екипи. Во...

Група граѓани утре во 12 часот, на плоштадот Македонија во Скопје организираат хуманитарна акција за помош на граѓаните во Србија и Босна и Херцеговина,...