Home Ознаки Статии означени со "Поплави"

Поплави

Општина Струмица ги информира граѓаните и правните субјекти дека пунктот за собирање хуманитарна помош за настраданите од поплавите на 6 и 7 август 2016...

Пријавена е уште една жртва од невремето во скопскиот регион, а се трага и по 16-месечно девојче. Со тоа бројот на жртвите во поплавите...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска е со граѓаните од поплавените подрачја, од населените места Ченто, с.Сингелиќ и с.Стајковци. Тој директно на терен ја...

Македонија денеска одбележува Ден на жалост во чест на жртвите од невремето што го зафати скопскиот и тетовскиот регион. Во поплавите во скопско загинаа...

Отворен е телефонски број за помош на настраданите граѓани во поплавите. Доколку сакате да помогнете, јавете се на 143 400 (од сите мрежи) и донирајте...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, упати апел до граѓаните за помош на семејствата на настраданите во синоќешните поплави, како и на населените места...

Денеска се врши исплата на дел од надоместокот за штети од поплавите кои зафатија дел од општина Струмица на 23, 24 и 30 јануари...

Струмица и околните општини се подготвуваат за превенција од евентуални поплави. Согласно плановите се врши чистење на речните корита и санација на критичните точки...
video

https://www.youtube.com/watch?v=gMX3LNKjnzA Ацо Ѓоргиев, претседател на Комисијата за утврдување и проценка на штети настанати од природни непогоди и други несреќи при Советот на општина Струмца, денеска,...

Општинската комисија за проценка и утврдување на висината на штетата настаната од природни непогоди и други несреќи при Општина Струмица, за краток временски период...