Home Ознаки Статии означени со "помош"

помош

Група граѓани утре во 12 часот, на плоштадот Македонија во Скопје организираат хуманитарна акција за помош на граѓаните во Србија и Босна и Херцеговина,...

Пред две години преку Младинскиот Совет на општина Струмица се организираше хуманитарна акција за младата струмичанка Снежана Китанова, која имаше канцерогено заболување. Собраните парични...