Home Ознаки Статии означени со "помош"

помош

На натпреварите кои се одржаа во Избург, Австрија и Холандија пред два месеци, во конкуренција на 120 дресери од повеќе европски земји, Македонецот Тони...

Од Младинскиот совет кој го организираше велигденскиот концерт a се оддржа на 9 април со цел да им се помоге на Кико, Николина и...

Со присуство вечерва во кафе бар „ Селект“, ќе и помогнеме на Мартина Стојковска да и биде извршена потребната операција во Турција. На концертот за...

Со влезница од 100 денари за концертот во кафе барот „Селект“ на 15 јануари, ќе и се помогне на Мартина Стојковска да и биде...

Мартина Стојковска е 12 годишно девојче од Струмица кај која е откриена „сколиоза“ и е потребна хирушка интервенција во Турција, односно операција на р’бетниот...

Кај 12-годишната Мартина Стојковска од Струмица е откриена „сколиоза“ и е потребна хирушка интервенција во Турција, односно операција на р'бетниот мозок, која чини близу...

Хуманитарна акција за помош на семејството Јанкови од струмичко Смоларе ќе се одржи на 24 Мај в сабота на паркингот кај катната гаража „Зебра“...

Постелнина,  облека, пијалоци,  конзервирани производи и други артикли се собираат и денеска во Струмица за населението во Србија и Босна, кои се најзагрозени од...

Струмичани денеска донираа облека, пијалоци,  конзервирани производи и други артикли за населението во Србија и Босна, кои се најзагрозени од големите поплави што ги...