Home Ознаки Статии означени со "помош"

помош

Деновиве по социјалните мрежи се апелираше  за помош на струмичанката и нејзиното новороденче,  кои биле исфрлени на улица и спиеле по клупите во Струмица....

По повикот од Џефа Алиева, жител на населеното место Банско за помош, откако деновиве останала без затоплување и храна, заменик градоначалникот Костадин Костадинов ја...

Општина Струмица ги информира граѓаните и правните субјекти дека пунктот за собирање хуманитарна помош за настраданите од поплавите на 6 и 7 август 2016...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска е со граѓаните од поплавените подрачја, од населените места Ченто, с.Сингелиќ и с.Стајковци. Тој директно на терен ја...

Отворен е телефонски број за помош на настраданите граѓани во поплавите. Доколку сакате да помогнете, јавете се на 143 400 (од сите мрежи) и донирајте...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, упати апел до граѓаните за помош на семејствата на настраданите во синоќешните поплави, како и на населените места...

Ели е родена со многу ретка болест, тотален аганглионарен мега колон (нејзините црева не работат) што резултира со исклучително сериозни компликации и животозагрозувачка состојба. Како...

Малата Ивана Прочкова од Богданци боледува од сколиоза (искривување на ‘рбетот) од најрана возраст. Ивана има 9 години и потребно е да направи операција...

Ејкон можеби го знаете како пејач, но тој знае како да ја искористи својата слава и да и врати нешто на заедницата од која...

Лошата економска состојба во државата го зголемува бројот на граѓаните на кои се повеќе им е потребна помош за да можат да преживеат со...