Home Ознаки Статии означени со "Полска"

Полска

Нашиот најдобар одбојкар Никола Ѓорѓиев напиша на својот профил за победата на неговиот клуб ОНИКО против Јастрзебски. „Нашата цел беше да бидеме дел од најдобрите...

Чувството да настапиш пред седум милиони публика е неверојатно, напиша Џамбо Агушев на својот фејсбук профил, за настапот во Полска, заедно со MarylaRodowicz и групата Terno. Агушев...

Избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе играт во групата Б со селекциите на Португалија, Шпанија и Србија на Европското првенство во Полска. Само што заврши извлекувањето на...

Во овој момент започнува извлекувањето на групите за Европското првенство за репрезентации до 21 година кое идната кодина ќе се одржи во Полска. Избраниците...

Ќе ве критикувам многу бидејќи вие ми давате за право со вашата лоша игра на ЕП во Полска. А имам право да ве напаѓам,...

Многу срца затреперија вчера во последните секунди од трилер натпреварот меѓу Македонија и Србија, кој на наше задоволство Црвено-ѓолтите ќе ги гледаме и понатаму...

Триесет и шестгодишна жена од Лублин, Полска преживеала пад од десетти кат, а притоа не скршила ниту една коска, јавуваат тамошните медиуми. Жената во свесна...