Home Ознаки Статии означени со "полиција"

полиција

Непознат сторител вчера на улица Ката Поцкова во Струмица физички ја нападнал Л.Ѓ. (55) од Струмица. Кога таа влегла во влезот од зградата се...

Во Клубот на пратеници, под силно полициско обезбедување се наоѓаат 3.570 вреќи со избирачки материјал. Синоќа по завршувањето на изборите, па сè до денеска, вреќите...

На последната средба на кандидатите за пратеници од СДСМ со граѓанскиот сектор, Доне Скака, познат како д-р Дулитл и еден од најгoлемите заштитници на...

Шест мигранти превезувани со возило „Форд Мондео“ со кумановски регистарски таблици, управувано од 35-годишниот Т.А. од Скопје се пронајдени  вчера во Струмица, соопштија од...

Две непознати лица вчера околу 19:30 часот нападнале 16-годишно момче во Градскиот парк,  информираат од МВР. Според податоците на полицијата, двајцата разбојници му пришле од...

Припадници на македонската специјална полиција употребија шок бомби и солзавец за да ги потисне мигрантите кои од Грција се обидуваат да влезат во Македонија,...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, упати апел до граѓаните своето незадоволство да го искажат на мирен и достоинствен начин. „Како човек и политичар, ве повикувам...

Полициски кордон го турка народот по булеварот Илинденска, а поставени се на готовс и полициските водени топови, јави Плусинфо. Повредени се фотографот на Слободен печат...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, преку својот фејсбук профил му се заблагодари на полицаецот кој на денешниот протест за Мартин Нешковски ја предаде униформата...

Протестот пред Владата за ескалираше, откако демонстрантите на чело со братот и мајката на Мартин Нешковски го пробија полицискиот кордон. Извикувајќи „Оставки“, „Убијци“, тие...