Home Ознаки Статии означени со "пожар"

пожар

Во организација на општина Струмица, по иницијатива на МВР-СВР од Струмица во Дом на АРМ во Струмица, во рамките на надлежноста на Локалниот совет...

Пред спомен обележјето што општина Струмица го подигна во чест на четворицата храбри граѓани кои животите ги загубија во борбата со огнената стихија, беше...

С.Д. (50) од Стар Дојран починал вчера во 07:00 часот наутро во сопствената куќа откако избувнало пожар , соопшти полицијата. Смртта била констатирана од...

Синоќа околу 01:00 часот по полноќ избувнал пожар од електричните броила на ЕВН во „Кулата“ - зградата што се наоѓа до ТЦ „Глобал“, при...

Струмица вечно ќе ги памети имињата на браќата Блажо Стојков  и Пено Стојанов од Рич, Мите Ѓоргиев од Струмица и Војо Гркљанов од Вељуса,...

Станува збор за автобус, во неисправна состојба, кој бил паркиран на крајот од плацот на автобуската станица. Пожарникарите го локализираа пожарот  и нема повредени....

Во пожарот што избувнал синоќа во селото Куклиш почина шеесет годишната Е.З. Според информациите од СВР Струмица, синоќа околу 22:30 часот, додека Д.З спиела...

Утрово избувнал мал пожар во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија, кој бил локализиран по интервенцијата противпожарните возила. Според неофицијални информации, причина...

Автомобил „Шкода Октавија“ се запалил во движење денеска кај „Црвен крст“ во Струмица на улицата „Јанко Цветинов“. Додека сопственичката го управувала возилото избил оган од...

Во пожарот кој синоќа избувнал во семејната куќа на улица „Широк дол“ во Струмица, животот го изгуби 30-годишниот Ѓ.П., а неговиот татко обидувајќи се...