Home Ознаки Статии означени со "победа"

победа

video

Македонските репрезентативци со победата над Црна Гора вечерва од 29:28 изборија пласман во следната фаза од ЕП и се на првото место на табелата...

Првата препрека е помината, силната, бронзената Словенија падна од храбрите црвено-жолти момчиња. Храбро на терен, со голема помош од трибините ја постигнавме првата победа...

Македонската ракометна репрезентација  одигра одличен натпревар во Белград, совладувајќи ја селекцијата на Србија со резултат 32:29.  Гонзалес со многу комбинации преку целиот натпревар имаше...

И покрај победата од пет голови над гостинската екипа од Виница струмичкиот клуб не успеа да се пласира во Фајналфорот . РК Астраион Струмица...

Сино-белите од Струмица и во второто коло од пролетниот дел убедливи.  Денеска на гостински терен во Пробиштип домашниот голман мораше шест пати да ја...

Кошаркарскиот клуб Струмица успеа да стигне до четвртата сезонска победа во Првата лига, и тоа на гостински терен, откако во рамките на 11. коло...

Го отворивме натпреварот со гол и поентиравме на крајот од натпреварот за првите два бода во првиот натпревар на СП во Франција, со конечен...

Ја поминав цела Македонија, но игра срцето тука како никаде, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев, на вечерашниот митинг во Струмица. Тој на струмичани...

Ќе има редици на 11 декември, ќе има експлозија од гласачи. Немам дилема околу победата на изборите на 11 декември, рече лидерот на опозицијата...

На гостински терен во Василево , ФК „Беласица“ издвојуваше убедлива победа од 7:0. Уште на стартот на натпреварот „Беласица“ покажа дека е за неколку...