Home Ознаки Статии означени со "плоштад"

плоштад

Засега непознати сторители искршиле повеќе жардинерии на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица. Утрово на повеќе места на плоштадот беше расфрлена уништената урбана опрема и...

Хуманитарната акцијата ке биде на 23 декември од 13:00 до 16:00 часот на Градскиот Плоштад во Струмица. Секој ќе може да донира играчка и...

Ја поминав цела Македонија, но игра срцето тука како никаде, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев, на вечерашниот митинг во Струмица. Тој на струмичани...

Со Никола Груевски нема сегашност, нема ниту стабилна иднина. Груевски не сака промени бидејки се плаши од одговорност за се што им направи на...

Како и секоо година така и денеска традиционално се јадеше бел фасуљ на струмичкио плоштад. Поп Мите дае  благослов за здрааве на сите шо...

По завршувањето на третото издание  на „Струмица опен фестивал 2014“, Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ има полни раце работа. За време на  трите...