Home Ознаки Статии означени со "пари"

пари

Непознат сторител вчера на улица Ката Поцкова во Струмица физички ја нападнал Л.Ѓ. (55) од Струмица. Кога таа влегла во влезот од зградата се...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал ја објави програмата за годиеншната манифестација која ќе стартува в среда 22 февруари со детскиот маскембал што ќе се...

Многу од македонските граѓани не можат ни еднаш месечно да излезат на кафе или во ресторан на ручек. Македонија е четврта земја во Европа по...

Меѓу најбогатите на листата има само една жена, но и двајца браќа. Нивното богатство и покрај големата криза постојано расте.  Еве како изгледа листата...