Home Ознаки Статии означени со "оставка"

оставка

Итно повлекување на одлуката за аболиција и оставка на актуелната влада, порачаа на денешниот протест демонстрантите. Поради последните случувања во државата, како одложените избори, враќањето...

И денеска во голем број граѓаните на Струмица излегоа да го искажат својот револт против режимот на Груевски. Демонстрантите уште еднаш истакнаа дека  одлучно продолжуваат...

Струмичани и вечерва излегоа на улиците и порачаа дека ќе протестираат се додека не бидат исполнети барањата на граѓаните. Тие бараат оставка од претседателот...

„Нема правда – нема мир“, „Криминалците во затвор“, „Оставка од Иванов“, се само дел од пораките кои и вечерва се извикуваа низ улиците на...

Голем број струмичани излегоа на мирен протест да го искажат револтот против, како што велат, режимот на Груевски и оваа ненародна власт. Граѓаните од...

Денеска во 17 часот е закажана Седница на Собранието на Република Македонија, на која ќе се констатира оставката на Никола Груевски од премиерската функција. Седницата...

Во вечерашното обраќање до јавноста, премиерот Никола Груевски соопшти дека утре до претседателот на Собранието ќе достави писмо со негова оставка, но истата ќе...

Од партијата на Стевчо Јакимовски во Струмица побараа оставка од струмичкиот градоначалник Зоран Заев, откако тој денеска напладне не се јави кај надлежен судија...

Илјадници демонстранти под транспарентот „Граѓаните за Македонија“ вчера уште еднаш со протестен марш му порачаа на премиерот Никола Груевски веднаш да си поднесе оставка. Активисти,...

Река од народ, колони автобуси и возила, го „окупираа„ денеска главниот град на Македонија. Народот кој се собра против режимот на актуелната власт му...