Home Ознаки Статии означени со "општина струмица"

општина струмица

Заменик градоначалникот на општина Струмица Костадин Костадинов, денеска, положи свежо цвеќе пред Спомен костурницата во селото Куклиш и заедно со претседателот на Советот Јосиф...

Од објавувањето на повикот пред десет дена, па до денеска, до Комисијата за утврдување и проценка на штети од природни непогоди при Советот на...

Општина Струмица денеска ја одбележа 145-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, апостолот на македонското револуционерно движење. Пригодната свеченост се одржа пред неговиот споменик на...

Врнежите од снег кои што ја зафатија општина Струмица во текот на овој месец предизвикаа материјална штета за која веќе има пријави од граѓаните....

По повикот од Џефа Алиева, жител на населеното место Банско за помош, откако деновиве останала без затоплување и храна, заменик градоначалникот Костадин Костадинов ја...

Општина Струмица во соработка со Црвениот крст на Струмица и Заводот за трансфузиона медицина ја организира традиционалната крводарителска акција, а по повод новогодишно –...

Денеска во општина Струмица, членовите на детскиот хор при Струмичката Епархија ја изведоа божиќната песна „Вечниот бог“, а по повод големиот христијански празник –...

Заменик градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска го посети првото новороденче во Новата 2017 година. Тој на мајката и бебето им посака се...

Традиционално на крајот и од оваа година, синоќа, во Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост се одржа предновогодишна забава на која присуствуваа...

Општинскиот Буџет за наредната година „тежи“ 1.163.865.728, односно 19 милиони евра. Истиот е зголемен за околу 5% за разлика од донесениот ребалансиран буџет за...