Home Ознаки Статии означени со "општина струмица"

општина струмица

Случајот „Глобал“  и сите апсурдни состојби поврзани со него се креација на ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски, се вели во писмената реакција на општина...

Согласно програмата за патишта и улици на општина Струмица за 2014 година, во тек е крпењето на ударните дупки и ровови на улиците во...

Отворен Инфо ден на кој претставниците на граѓанските организации и фондациите беа информирани за начинот на кој ќе се реализира поддршката од општината за...

Со големо внимание ја следиме состојбата по тешката сообраќајна несреќа што  се случи во утринските часови кај Сарамзалино, а во којашто се повредени 36-мина...

ВМРО-ДПМНЕ повторно со манипулации, невистини и полувистини се обидува да го дефокусира вниманието на јавноста од своите мега скандали кои сведочат за огромната криминална...

Едно е да се сака и да се има желба, а друго е да се води законска постапка . Општина Струмица со ниту едно...

На ден 09.02.2014 година се навршуваат 110 години од опожарувањето на село Куклиш. По тој повод, општина Струмица ги повикува граѓаните од селото Куклиш и...

Општина Струмица објави Јавен повик до спортските здруженија и други правни лица во областа на спортот од Општина Струмица, во рамките на програмата за...

Општина Струмица најостро реагира на наводната загриженост на советникот од ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Шолев, за извршениот ископ во месноста Попов дол, стои во реакцијата на...

Провладините Курир и Сител веќе подолго време го злоупотребуваат медиумскиот простор, правејќи инсинуации дека се што е сработено во општина Струмица е „скандалозно“ со...