Home Ознаки Статии означени со "Одбојка"

Одбојка

Нашиот најдобар одбојкар Никола Ѓорѓиев напиша на својот профил за победата на неговиот клуб ОНИКО против Јастрзебски. „Нашата цел беше да бидеме дел од најдобрите...

Првото женско одбојкарско градско дерби во Струмица, помеѓу одбојкарките на „Македонија Макс“ и „Наковски Волеј“ заврши во корист на „Македонија Макс“ со резултат 3:0...

На Манифестацијата „Избор на најдобрите спортски екипи и спортисти на Струмица“, Општина Струмица го додели признанието на Пандев, за своите достигнувања на атлетските патеки....

Струмичките одбојкарски херои кои се вратија од Полска со сребрен медал денеска се појавија на сцената на Струмица опен фест пред струмичката и македонска...

По два дена од најголемиот успех на македонските одбојкари кои го освоија сребрениот медал назавршниот турнир на Европската лига во Полска, а со тоа...