Home Ознаки Статии означени со "НУЦК Антон Панов"

НУЦК Антон Панов

Во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица вечерва во 20 часот ќе биде изведена претставата „Царот Владислав“, на авторот Борис Јанков, а во...

На 22 март со претставите „Каминот“ и „Таа“ струмичкиот театар „Антон Панов ќе гостува во Анталија, а веќе од 1 до 10 јуни во...

Околу 300 изданија на „Македоника литера“ од областа на детската литература, белетристиката, историографијата и стручната литература, беа изложени денеска во Центарот за култура „Антон...

Струмичкиот театар во четврток ќе ја отвори новата сезона со претставата „Џон Габриел Боркман“ на Хенрик Ибзен, а во режија на Горан Тренчовски – Овој...

Театарската претстава „И јас сум птица“ е резултат од проектот „Драмско куклено студио ДУМОН“ кој оваа година беше посветен на ранливите групи. Преку работилници...

Во понеделник, 1-ви август, со почеток во 20:00 часот во уметничката галерија при НУЦК „Антон Панов“ во Струмица ќе биде отворена четвртата изложба на...

 Ревија на руски воени филмови по повод 75-годишнината од почетокот на Големата Татковинска војна во во НУЦК „Антон Панов“ - Струмица. Филмскиот циклус е...

По тој повод синоќа во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица беше промовирана книгата „Патникот“ на Борче Грозданов - Пандур, која е всушност...

Со почеток во 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ ќе биде промовирана „Патникот“, збирка раскази од Борче Грозданов-Пандур која е всушност патешествие меѓу...

Вечерва со почеток во 19,30 часот, во НУЦК „Антон Панов“ во Струмица премиерно ќе биде прикажан филмот „Медена ноќ“ на Иво Трајков. Приказната во „Медена...