Home Ознаки Статии означени со "Никола Груевски"

Никола Груевски

Денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев, презентираше аудио снимки од разговори кои, според него, го покажувале вистинското лице и мегаломанската алчност на премиерот Никола...

Во секоја претходна прес конференција откривме по едно лице на Груевски, кој со сите сили се обидувал да ги сокрие од јавноста, рече на...

Денеска ќе се задржиме малку повеќе, од причина што ќе слушнете како Никола Груевски и неговите соработници ги краде изборите и како со фалсификат...

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, на денешната прес конференција презентираше материјали од разговорите помеѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт...

Никола Груевски и Сашо Мијалков масовно прислушувале, злоупотребувајќи ги своите овластувања за воспоставување целосна контрола врз се во државата, тоа е единствениот начин на...

Денеска до Основното јавно обвинителство СДСМ поднесе Кривична пријава против Никола Груевски, за сторено кривично дело оддавање службена тајна, рече на денешната прес конференција...

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, ја откажал средбата со премиерот Никола Груевски, која претходно беше најавена за во четврток, јави Радио Слободна...

Студентски пленум преку својот Твитер профил извести дека „вонредно“ се повикани на средба во кабинетот на премиерот Никола Груевски, каде тема на разговор ќе...

Деканот на правниот факултет при Универзитетот ФОН, Темелко Ристески, изнесе свој став околу видео снимката која телевизија „Сител“ ја објави синоќа за наводниот разговор...

Полни осум години откако дојде на власт во Македонија, од реформскиот имиџ на премиерот Груевски во западните медиуми не остана ништо. Напротив. Аналитичарите велат...