Home Ознаки Статии означени со "Никола Груевски"

Никола Груевски

Илјадници демонстранти под транспарентот „Граѓаните за Македонија“ вчера уште еднаш со протестен марш му порачаа на премиерот Никола Груевски веднаш да си поднесе оставка. Активисти,...

По речиси 12-часовно преговорање на лидерите на четирите најголеми македонски партии со еврокомесарот Јоханес Хан во Брисел, преговорите завршиле бе успех, односно пропаднале, јави...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска пред Владата од Кампот на Слободата ја објави 34-та „бомба“. Според Заев, денешните аудио снимки покажувале дека премиерот...

Сите аудио снимки и транскрипти од денешните разговори презентирани на прес конференцијата на СДСМ. https://www.youtube.com/watch?v=TxlQdokrWZI Транскрипти 1.Разговор помеѓу Муса Џафери и Сашо Мијалков МЏ: Здраво. СМ: Муса здраво, како...

Желбата за луксуз на Никола Груевски одела до таму што од парите на граѓаните со порачал луксузен мерцедес со масажери и останата фул опрема...

Се што зборувавме се потврди, ова е доказ и за прислушувањето и за автентичноста на разговорите. Ова е доказ за содржината на разговорите кои...

На денешната прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави аудио разговори кои, како што рече, откривале дека убиството на младиот Мартин Нешковски го...

Аудио и транскрипти од денешната прес конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за контролата на власта врз јавниот сервис и сопствениците и уредниците...

Денеска ќе ја слушнете директната спрега што Никола Груевски ја поставил со приватните медиуми и јавниот сервис, и директната контрола врз сопствениците и уредниците...

СДСМ на денешната прес конференција објави аудио снимки од разговори кои се однесуваат на притисоците од страна на власта за време на локалните избори...