Home Ознаки Статии означени со "Никола Груевски"

Никола Груевски

Граѓанските организации од Струмица денеска направија пародија на „Мега проектот: Изградба на 140 детски градинки“, кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, го презентираше минатата...

Со транспарент „Оваа влада не чини“ и комбе на кое пишуваше „Секташи“, демонстрантите во Струмица денеска се исмејуваа со мегаинтервјуто за Телеграф на поранешниот...

Најголемиот број на деца во Македонија веруваат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер Никола Груевски живее во телевизор, покажуваат анкетите кои се спроведени...

Синоќа пред полноќ, со 83 гласа за и 7 воздржани, пратениците ја поништија одлуката за самораспуштање на Парламентот. Со ова, изборите наместо на 24...

Младите социјалдемократи од Струмица синоќа организираа герила акција преку која упатија низа пораки до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. „Никола, веќе не си премиер", „Збогум...

Денеска во 17 часот е закажана Седница на Собранието на Република Македонија, на која ќе се констатира оставката на Никола Груевски од премиерската функција. Седницата...

Претседателот на партијата и премиер на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, поради редовните обврски, ќе одговори на поканата на Анкетната комисија во Собранието...

Денеска во 11 часот пред членовите на Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето како прв сведок треба да се појави премиерот Никола Груевски, додека...

Револтирани од најавата за новиот изглед на зградата на поранешната полициска станица, денеска помеѓу жителите на Струмица граѓански активисти делеа летоци на кои пишуваше...

Предвремени избори на 24 април 2016 година, именување специјален јавен обвинител до 15 септември годинава кој ќе ја води истрагата за прислушувањето и случајот...