Home Ознаки Статии означени со "НВО"

НВО

Одделението за локален економски развој со поддршка на Центарот на заедницата, го реализираше најавениот инфо ден за доделување финансиска поддршка за програми и проекти...

Министерката за труд и социјална политика и потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски, денеска во рамките на посетата на општина Струмица, оствари средба и со...

Невладините организации од Струмица кои се дел од Платформата „Граѓанска демократија“ спроведоа истражување зошто младите ја напуштаат државата и дали иднината ја гледат во...

Повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи денеска на прес конференција ја презентираа содржината на заедничкото писмо упатено до еврокомесарот Јоханес Хан и...

Ние, организациите, членови на платформата „Граѓанска демократија“, во согласност со чл.13 и чл.14 од Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета (Службен весник...

Струмица, Струга и Центар се општини во кои се отвора „Центар на заедницата“ затоа што не се во милост на власта, истакна Владимир Милчин,...

Ѓорги Тасев e претседател на невладиното здружение „Новус“, демонстратор на Универзитетот ФОН, а во слободното време е посветен на своите пасии – работи како...

Митко Гогов е поет, концептуален уметник и граѓански активист. Организатор на многу културни настани и доста активен по социјалните мрежи. Поетскиот маратон и сите...

Отворен Инфо ден на кој претставниците на граѓанските организации и фондациите беа информирани за начинот на кој ќе се реализира поддршката од општината за...