Home Ознаки Статии означени со "Муртино"

Муртино

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ работна единица – Муртино, денеска,  започна со чистење на атмосферските канали во ова населено место. Според информациите од...

СВР-Струмица до Јавното обвинителство-Струмица,  поднесе кривична пријава, против  МД (19)  од с.Муртино  и  Известување врз основа на чл. 24 од Законот за правда за ...

Рано утрово околу 3:00 часот во  Муртино две непознати маскирани лица ја ограбиле бензинска пумпа на Макпетрол. Разбојниците физички го нападнале вработениот и му одзеле...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, синоќа, присуствуваше на турнирот во мал фудбал кој што се одржува во населеното место Муртино. Турнирот го организира...

Состојбата со надојдената вода во Муртино и во останатите  места во струмичкиот регион е критична. Веќе патниот правец Муртино - Банско е поплавен. Претпладне...

Друштвото на писатели на Македонија и младинската организација „Почувствувај ја Македонија“ го покануваат секој вљубеник во македонската литература на седмиот настан од поетскиот караван...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вчера го посети своето родно место Муртино. „Ова е земјоделски крај, земјоделците се осиромашени, без денар во џебот. Со промените...