Home Ознаки Статии означени со "мачиња"

мачиња

И после неколку денови кружат статуси од одредени примитивци по социјалните мрежи, од страна на надлежните институции нема никакви санкции. Во нормална држава ќе...

Париз мезе бар, Винил и Радио бар се угостителските објекти во Скопје кои на температурите под нулата ги отворија своите врати за бездомните кучиња...

По масовното труење на животни во Струмица, поточно на реонот по улиците „Братство Единство“ и„ Браќа Миладинови“, во последните 30 минути се јавивме и...