Home Ознаки Статии означени со "Макпетрол"

Макпетрол

СВР-Струмица до Јавното обвинителство-Струмица,  поднесе кривична пријава, против  МД (19)  од с.Муртино  и  Известување врз основа на чл. 24 од Законот за правда за ...

Рано утрово околу 3:00 часот во  Муртино две непознати маскирани лица ја ограбиле бензинска пумпа на Макпетрол. Разбојниците физички го нападнале вработениот и му одзеле...

Акционерско друштво Макпетрол Скопје ја намалува цената на течниот гас, плин, од 31,5 на 28 денари за литар. За 5 денари се намалува и...