Home Ознаки Статии означени со "Македонија"

Македонија

Македонската армија почна да гради нова ограда долж границата со соседна Грција и особено крај кота 59, со цел зголемување на безбедноста. Новата ограда...

Денеска  во целосен прекин ќе биде сообраќајот на граничниот премин Меџитлија, поради штрајк на грчките земјоделци. Според известувањето добиено од МВР, во периодот од 11...
video

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Ќе ве критикувам многу бидејќи вие ми давате за право со вашата лоша игра на ЕП во Полска. А имам право да ве напаѓам,...

Многу срца затреперија вчера во последните секунди од трилер натпреварот меѓу Македонија и Србија, кој на наше задоволство Црвено-ѓолтите ќе ги гледаме и понатаму...

Македонија оди понатаму во следната фаза, со голот на Манасков во последната секунда од натпреварот против Србија.  Нашите ракометари го одиграа најслабиот натпревар на...

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Македонските ракометари  попладнево го играт одлучувачкиот натпревар против Србија на Европскиот шампионат што се одржува во Полска. По двата порази, кои ги претрпе нашата репрезентација...

Македонската репрезентација одлично го почна стартот на Европското првенство во Полска против трикратниот шампион, но не издржавме до крај. Нашите ракометари беа рамноправен противник...

Македонската ракометна репрезентација денес од почеток во 18 часот во „Таурон Арена“ во Краков ќе го одигра првиот натпревар на 12. Европско првенство што...