Home Ознаки Статии означени со "Македонија"

Македонија

Македонските репрезентативци  ги одиграа најдобрите 30 минути на СП против големата Шпанија, која пред натпреварот важеше за голем фаворит. Нашите ракометари одлично го започнаа...

Го отворивме натпреварот со гол и поентиравме на крајот од натпреварот за првите два бода во првиот натпревар на СП во Франција, со конечен...

Здружението „Туристички сојузСтрумица” и Здружението Бизнис информациски и консалтинг центар – Сандански, Бугарија, започнаа со реализација на проектот „Зголемување на потенцијалот за претприемништво и...

Многу од македонските граѓани не можат ни еднаш месечно да излезат на кафе или во ресторан на ручек. Македонија е четврта земја во Европа по...

Избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе играт во групата Б со селекциите на Португалија, Шпанија и Србија на Европското првенство во Полска. Само што заврши извлекувањето на...

Овој месец според временската прогноза ќе имаме од се по нешто. Снег дожд но и сонце. Можеби најдобрата вест е тоа што ќе немаме...

Граѓаните имаат право на здрава животна средина. Република Македонија, со своите природни карактеристики и ресурси, нуди можности за квалитетен живот на граѓаните, рече денеска...

Во наредните денови, од утре до недела, подрачјето на целата држава ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југ, односно температурите...

Протестите против режимот, иницирани од аболицијата на криминалните политичари и нивните соработници, се шират низ цела Македонија. Денеска се закажани протести во Скопје, Битола, Струмица,...

Учениците од музичкото училиште „Боро Џони“ уште еднаш потврдија дека се најдобри не само во државата, туку и надвор од неа. На меѓународниот натпревар...