Home Ознаки Статии означени со "Македонија"

Македонија

На терен борба до крај, но на трибините весело и кај противникот. Еве како германските навивачи ја пеат „Излези момче“. https://www.facebook.com/nikola.bogatinov.3/videos/10211064444633681/
video

Македонските репрезентативци со победата над Црна Гора вечерва од 29:28 изборија пласман во следната фаза од ЕП и се на првото место на табелата...

Првата препрека е помината, силната, бронзената Словенија падна од храбрите црвено-жолти момчиња. Храбро на терен, со голема помош од трибините ја постигнавме првата победа...

Избраниците на Раул Гонзалез во 19:30 часот во Загреб, пред себе ќе имаат тешка задача да го совладаат тимот на Веселин Вујовиќ, кој важи...

Македонската ракометна репрезентација  одигра одличен натпревар во Белград, совладувајќи ја селекцијата на Србија со резултат 32:29.  Гонзалес со многу комбинации преку целиот натпревар имаше...

Нашата машка ракометна репрезентација вечерва од 18 часот во Белград против селекцијата на Србија ќе го одигра вториот контролен натпревар пред настапот на Европскиот...

Има еден дел од Европа кој се вика Балкан: каде живеат најубавите жени, а наталитетот опаѓа. Каде невработените најмногу работат, каде на најплодната земја живеат...

И после неколку денови кружат статуси од одредени примитивци по социјалните мрежи, од страна на надлежните институции нема никакви санкции. Во нормална држава ќе...

Денеска со  десетина автомобили и знамиња низ струмичките улици се бранеше Македонија. Тврдокорно, како што си личи. Фотографијата ни ја испрати читател.  

Храбро до крај за нерешен резултат против Исланд и избегнување на големата Франција во осминафиналето. Црвено-жолтите го започнаа одлично натпреварот, на голот блесна нашиот...