Home Ознаки Статии означени со "Македонија"

Македонија

И после неколку денови кружат статуси од одредени примитивци по социјалните мрежи, од страна на надлежните институции нема никакви санкции. Во нормална држава ќе...

Денеска со  десетина автомобили и знамиња низ струмичките улици се бранеше Македонија. Тврдокорно, како што си личи. Фотографијата ни ја испрати читател.  

Храбро до крај за нерешен резултат против Исланд и избегнување на големата Франција во осминафиналето. Црвено-жолтите го започнаа одлично натпреварот, на голот блесна нашиот...

Македонските репрезентативци  ги одиграа најдобрите 30 минути на СП против големата Шпанија, која пред натпреварот важеше за голем фаворит. Нашите ракометари одлично го започнаа...

Го отворивме натпреварот со гол и поентиравме на крајот од натпреварот за првите два бода во првиот натпревар на СП во Франција, со конечен...

Здружението „Туристички сојузСтрумица” и Здружението Бизнис информациски и консалтинг центар – Сандански, Бугарија, започнаа со реализација на проектот „Зголемување на потенцијалот за претприемништво и...

Многу од македонските граѓани не можат ни еднаш месечно да излезат на кафе или во ресторан на ручек. Македонија е четврта земја во Европа по...

Избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе играт во групата Б со селекциите на Португалија, Шпанија и Србија на Европското првенство во Полска. Само што заврши извлекувањето на...

Овој месец според временската прогноза ќе имаме од се по нешто. Снег дожд но и сонце. Можеби најдобрата вест е тоа што ќе немаме...

Граѓаните имаат право на здрава животна средина. Република Македонија, со своите природни карактеристики и ресурси, нуди можности за квалитетен живот на граѓаните, рече денеска...