Home Ознаки Статии означени со "Лаки"

Лаки

Навистина сум веќе во топол дом и многу ми е убаво. Не беше така во изминатите месеци, но издржав. Беше тешко и мачно речиси...

Лаки, кучето кое струмичкиот доктор го влечеше врзано за својот автомобил, вчера конечно си доби дом каков што заслужува. Вдомен е кај Тони Стојчевски,...

Со брза реакција на совесни граѓани и љубители на животни, на СВР Струмица и Основното јавно обвинителство од Струмица, денеска Лаки е одземен од...