Home Ознаки Статии означени со "Лазаров"

Лазаров

Првата препрека е помината, силната, бронзената Словенија падна од храбрите црвено-жолти момчиња. Храбро на терен, со голема помош од трибините ја постигнавме првата победа...

Храбро до крај за нерешен резултат против Исланд и избегнување на големата Франција во осминафиналето. Црвено-жолтите го започнаа одлично натпреварот, на голот блесна нашиот...

Македонските репрезентативци  ги одиграа најдобрите 30 минути на СП против големата Шпанија, која пред натпреварот важеше за голем фаворит. Нашите ракометари одлично го започнаа...

Го отворивме натпреварот со гол и поентиравме на крајот од натпреварот за првите два бода во првиот натпревар на СП во Франција, со конечен...

Македонската репрезентација одлично го почна стартот на Европското првенство во Полска против трикратниот шампион, но не издржавме до крај. Нашите ракометари беа рамноправен противник...

Со убедливи 7 голови разлика (35:28) Македонија ја победи Црна Гора во пријателскиот натпревар. Но голот кој беше постигнат во финишот од првото полувреме...

Во третиот натпревар на првенството во Катар Македонските репрезентативци ја остварија и третата победа, што значи и пласман во осминафиналето. Под нивото на претходните...