Home Ознаки Статии означени со "куче"

куче

Храбриот питбул Чако го воодушеви светот со својот херојски чин во кој покажа дека љубовта и приврзаноста можат да бидат поголеми и од сопствениот...
video

Помеѓу кучињата и бебињата отсекогаш владее најискрено пријателство. Бебето Изабел и кученцето Мисо не се исклучок. Според зборовите на бабата на бебето, која го поставила...
video

Иако се чини дека само во цртаните на „Дизни“ е можно различни видови животни да се сакаат и дружат, но куче, зајак и лавче...
video

Неверојатната љубов меѓу животинските видови кои веројатно никогаш не би можеле да ги доведеме во врска, секогаш не потсетува колку малку труд е потребно...
video

Теса била оставена во градското засолниште за кучиња во Лос Анџелес на почетокот на јануари минатата година. Во очајна и ненахранета состојба, кучето требало...
video

Видеото наречено „Најтажното видео на светот“, ги разбуди емоциите кај луѓето и не натера да се замислиме околу големиот проблем на денешницата – долгото...