Home Ознаки Статии означени со "куче"

куче

Кучињата и децата се разбираат без зборови, но ова видео го докажува тоа на најпрекрасен начин. Кучето забележува дека неговиот најмал пријател плаче во сон,...

Од друштво до забава и поддршка, ова видео ја открива сета убавина на пријателството помеѓу луѓето и кучињата, но и причините поради кои на...

Сопствениците на кучиња често ги учат своите миленици на разни трикови, меѓу кои и животното да се преправа дека е мртво. Меѓутоа, оваа чивава...

За да го избегнете несаканото однесување на вашето куче, треба да го социјализирате, воспитувате и тренирате што порано. На првите знаци на проблеми, контактирајте...

Сите знаеме дека кучињата се многу паметни суштества, но дури откако ќе го запознаете Шерлок, тоа ќе го сфатите и многу сериозно! Всушност, овој пресладок...

Јасно и гласно – ако пиеш, не вози! Емотивната рекламна кампања на компанијата „Budweiser“ која промовира одговорно консумирање на алкохол, ќе ве увери не само...

Ситеоние кои чуваат миленици и се грижат за бездомни животни знаат колку боли разделбата од нив. За жал, постојат (не)луѓе на кои овие невини...

Едно шестгодишно момче успеало во две реченици да објасни зошто кучињата живеат пократко од луѓето, со што ги трогна срцата на сите љубители на...

Ова видео е најслаткото нешто што досега сме го виделе. Станува збор за играта на едно мало кученце со својот сопственик. Малечкото суштество е толку...
video

Видеото во кое куче се обидува да му се „извини“ на бебето откако му ја зело играчката, стана апсолутен хит на интернет. Преслаткото куче од...