Home Ознаки Статии означени со "куче"

куче

Претседателот на Русија, Владимир Путин, уште еднаш го изненади светот откако на едно девојче од Киргистан и купил куче. Кога на адресата на Путин и...

Елдад Хагар и Лиса Артуро, волонтери во организацијата Надеж за кучиња од Лос Анџелес, тргнале во спасување на напуштениот ретривер. Им било јавено дека...

За да си обезбедат вкусна храна, кучињата понекогаш мора да креираат цела стратегија. Така е и со овој убавец, чија што интелигенција ќе ве остави...

Кога е топло, а немаме базени во кои можеме да се освежиме, доволно е и обично корито. Ова слатко куче тоа најдобро го знае. Има...

Дали некогаш сте размислувале како изгледа светот од перспективата на едно куче? Дојди, скокни, седни, стани, немој тоа, внимавај... Дали сопствениците се свесни дека...

Доцниме на работа, забораваме да платиме сметки, немаме време да отидеме на ручек со најблиските... Во постојаната трка со времето може да ни се...

На стрес сме изложени секојдневно – на работа, во сообраќајот, семејството, домот...По напорниот работен ден, обично се релаксирате со тивка музика, омилен пијалок, книга...

Велат дека кучето е најдобриот човеков пријател, а изгледа дека тоа е и точно! Кучињата го разбираат нашиот говор на телото и емоциите, но...

Женски лабрадор од Сиетл секој ден го чека автобусот за да отиде на прошетка во паркот. Кучето по име Еклипсе се научило да се...

Ужасните глетки со затруени бездомни кучиња и мачиња на една иста локација во градот не престануваат. За само неколку дена се затруени пет кучиња...