Home Ознаки Статии означени со "КУП"

КУП

Нашиот најдобар одбојкар Никола Ѓорѓиев напиша на својот профил за победата на неговиот клуб ОНИКО против Јастрзебски. „Нашата цел беше да бидеме дел од најдобрите...

Во просториите на ФФМ денеска беа извлечени двојките за првата рунда во Купот на Македонија. Бранителот на пехарот Пелистер ќе ја започне новата авантура од...

Првиот човек на клубот Лефтер Андонов и претседателот на КФМ Пеце Наумоски постигнаа договор за долгот што требаше да го платат струмичани кон федерацијата....

Утре на стадионот „ Младост“, ФК Беласица ќе одигра натпревар против лидерот на Првата македонска фудбалска лига Пелистер, во рамки на првата рунда од...