Home Ознаки Статии означени со "криминалци"

криминалци

Голем број граѓани кои денеска излегоа на протестот во Струмица маршираа низ улиците на градот и ги повторија веќе познатите барања: оставка од претседателот...

Граѓаните на Струмица четврти ден протестираат низ струмичките улици. Под мотото „Слободни избори – криминалците во затвор!“, тие баараат оставка од претседателот Ѓорге Иванов...