Home Ознаки Статии означени со "кошарка"

кошарка

Во првиот овогодишен натпревар во домашното првенство кошаркарите на АВ Охрид рутински славеа над екипата на Струмица 103-61. Со оваа победа македонскиот претставник во...

Поранешниот македонски репрезентативец, Владо Илиевски денес ја поднесе својата кандидатура за нов предводник на македонската кошарка. Илиевски побара свикување на собрание на кое би се...

На клупата на прволигашот од Струмица, повторно ќе седне еден тренерот од Грција добро познат на струмичката кошаркарска јавност, Власис Влаикидис, пишува sportmedia.mk. Грчкиот стручњак...

Кошаркарскиот клуб Струмица успеа да стигне до четвртата сезонска победа во Првата лига, и тоа на гостински терен, откако во рамките на 11. коло...

Првиот човек на клубот Лефтер Андонов и претседателот на КФМ Пеце Наумоски постигнаа договор за долгот што требаше да го платат струмичани кон федерацијата....

Прагот на толеранцијата на македонската куќа на кошарката за одложување на плаќањето на долговите на клубовите од Првата лига го достигна својот максимум. Па...

По критиките упатени кон него со последното соопштение до јавноста, Перо Антиќ не остана должен да му возврати на раководството на Македонската Кошаркарска Федерација....

Кошаркарите на Струмица во сабота со почеток во 18:00 часот во спортската сала Парк ќе ги одмерат силите со екипата на Карпош Соколи од...

Општинското основно училиште „Видое Подгорец“ го освои првото место на регионалниот турнир во кошарка во машка конкуренција кој што се одржа во Свети Николе....

Од денеска Струмца по четврти пат ќе биде домаќин на 22 репрезентации од „Стариот континент“ во кошарка до 16 години. Македонските кошаркари пред стартот...