Home Ознаки Статии означени со "концерт"

концерт

Tрадиционалниот новогодишен-божиќен концерт насловен „Божиќна Евровизија“ ги воодушеви синоќа присутните во Центарот за култура „Антон Панов“. ОКолу 80 ученици од СОУ „Јане Сандански“, под...

Традиционалниот Новогодишен-Божиќен концерт годинава струмичани ќе можат да го погледнат во два термини на 4 јануари (Четврток), во Центарот за култура „Антон Панов“. Поради...

Во рамките на посетата на делегација од градскиот округ Електростаљ од Московската област на Руската федерација на општина Струмица, синоќа, во салата на музичкото...

Поради влошена здравствена состојба одложен е концертот на Игор Џамбазов, соопшти на социјалните мрежи неговата пријателка и колешка Весна Петрушевска. Џамбазов, како што пишува...

Од Младинскиот совет кој го организираше велигденскиот концерт a се оддржа на 9 април со цел да им се помоге на Кико, Николина и...

Струмичани покажаа уште еднаш дека се хумани. Во кафе барот „Селект“ каде се одржа концерт со цел да и се помогне на Мартина Стојковска...

Со присуство вечерва во кафе бар „ Селект“, ќе и помогнеме на Мартина Стојковска да и биде извршена потребната операција во Турција. На концертот за...

Со влезница од 100 денари за концертот во кафе барот „Селект“ на 15 јануари, ќе и се помогне на Мартина Стојковска да и биде...

На 22септември (понеделник) со почеток во 20 часот, во големата сала на Центарот за култура ,,Антон Панов‘‘ ќе се одржи музички концерт на кој...