Home Ознаки Статии означени со "карневал"

карневал

Детската бајка наречена карневал, не ја спречи ниту дождот. Најмалите маскирани во различни ликови од нивните херои продефилираа под плоштадот на Струмица. Убави, среќни и...

Струмичкиот карневал кулминираше синоќа низ кафулињата со многу оригинални маски.  Улииците беа преполни со насмеани карневали од различни градови како и гости од странство. Струмичките...

Над 2500 маски продефилираа по струмичките улици кои беа преполни со илјадници граѓани кои уживаа во шаренилото од маски. Еве како изгледаше струмичкиот центар, местото...

Струмичани имаа можност да ги погледнат олдтајмерите кои пристигнаа на дструмичкиот плоштад како дел од карневалската програма. Љубителите на автомобилите како и дечињата ја искористија...

Градот под Царевите кули живее за карневалот. Доказ за тоа е синоќешната незаборавна забава во хотелот Сириус со бројните и оригинални маски, како загревање...