Home Ознаки Статии означени со "карневал"

карневал

Со концертот на ансамблот „Тримери“ кој што се одржа синоќа во големата сала во домот на АРМ, заврши богатата програма на струмичкиот карневал 2017....

И денеска как и секоо година традиционално се јаде бел фасуљ на струмичкио плоштад. Поп Мите даде  благослов за здрааве на сите шо ќе...

Големо незадоволство беше изкажено од страна на Организациониот одбор на Струмичкиот карневал кон Министерството за култура и угостителските објекти во Струмица, на денешната прес...

Вечерва во Домот на АРМ во Струмица, в.д. градоначалникот Костадин Костадинов ги поздрави и им посака добредојде на гостите на струмичкиот карневал, на приемот кој...

Струмица се подготвува и оваа година да понуди уште едно незаборавно карневалско доживување. На две недели до почетокот на карневалските празнувања се интензивираат подготовките...

Карневалските празнувања во Струмица оваа година ќе се одржат од 22 февруари и ќе започнат со детскиот маскенбал, а ќе завршат на први март...

Локалниот огранок на партијата „Левица“ од Струмица, по завршувањето на карневалските активности во Струмица, излезе денеска со соопштение до јавноста. Еве го интегралниот текст: Штотуку...

Наградените маски по категории: Категорија А: групна маска со 50 и повеќе лица 1-ва награда: маска со реден број 607 „Феникс“, Мулен руж - Струмица, во...

Групната изложба на карневалски фотографии во организација на здружението „Евро – визија“  синоќа го најави карневалското „лудило“ од маски. Жирито во состав Ниче Василев, Митко Гогов...

Здружението на граѓани „Евро-визија“ го отвора годинешниот конкурс за карневалска фотографија „Карневалски слики 2015“ на кој може да учествува секој кој има да сподели...