Home Ознаки Статии означени со "Каракамишева"

Каракамишева

Вака политичкиот аналитичар Мерсел Биљали, одговори за 24Струмица на изјавите на Каракамишева дадени за Курир искажувајќи ги нејзините ставови, за кои експертите кои претходно...

По реакцијата на Каракамишева за работата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), експертите за 24Струмица велат дека станува збор за пропагандна активност на вршител на...

Универзитетската професорка по уставно право и политички систем Тања Каракамишева-Јовановска вели дека согласно Законот за кривична постапка на РМ јавниот обвинител издава наредба за спроведување истражна...

Ваквата одлука стапила на сила откако првите луѓе на Министерството за надворешни работи во Бугарија ја слушнале изјавата на професорката Каракамишева, која вооедно ги...

По вчерашната колумна на Тања Каракамишева за проблемот со иселувањето на младите  која предизвика голем број на негативни коментари по социјалните мрежи,  дури и...

Порталот Први.мк објави видео на кое се гледа дека неколку студенти влегле на предавање кај професорката на Правниот Факултет, Тања Каракамишева. Видеото стана хит на...