Home Ознаки Статии означени со "интервју"

интервју

Ќе има редици на 11 декември, ќе има експлозија од гласачи. Немам дилема околу победата на изборите на 11 декември, рече лидерот на опозицијата...
video

  Во интервјуата кои зачестија деновиве, заменик претседателот на СДСМ, Радмила Шекеринска денеска гостуваше во дневникот на Канал 5 кај уредничката Лидија Богатинова. Шекеринска потенцираше...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за вестите на Канал 5 го повтори ставот дека телевизијата се однесува како поголем политички непријател отоколку...

По објавувањето на „бомбата“ во Охрид, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за охридската телевизија ТВМ вели дека во наредниот период поради објавување...

Ал Џезира Балканс вечерва го емитуваше интервјуто со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Целосното интервју можете да го погледнете подолу во видеото. https://www.youtube.com/watch?v=kNlFOv1gFXI&t=135

Ал Џезира Балканс вечер во 21.30 часот ќе емитува интервју со претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Потоа, во 23:30 ќе се емитува документарецот на Ал...

По гостувањето на претседателот на СДСМ Зоран Заев во емисијата „Патот кон“ на Алсат М, Александар Бичиклиски напиша коментар на својот фејсбук профил. Но, неочекувано...