Home Ознаки Статии означени со "избори"

избори

Според истражувањето на ЦИГ, популарноста на кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски е далеку поголема од таа на Ѓорге Иванов. Истражувањето е правено...
video

Обраќање на Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на 16-тиот Конгрес на СДСМ Почитувани делегати на Конгресот на СДСМ, Дозволете на почетокот на моето обраќање, пред делегатите...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и ВМРО-Народна партија донесоа одлука на евентуалните следни предвремени парламентарни избори да настапат самостојно, се наведува во заедничкото соопштение на...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ја негираше информацијата која ја објави порталот Локално, дека бил постигнат консензус помеѓу власта и опозицијата за распуштање на...

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска ќе ги распише претседателските избори и ќе го соопшти датумот на нивното одржување. „Уставна надлежност и обврска на претседателот...

Државната изборна комисија е подготвена за одржување на претседателските избори, како и за евентуално одржување предвремени парламентарни избори, изјави за МИА  денеска претседателот на...

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, во интервју за МИА соопшти дека утре ќе ги распише претседателските избори и ќе го соопшти датумот на нивното...